Augusten Burroughs

americká, 1965

Nahrávám...

Životopis

Narodil se 23. 10. 1965 v Pittsburghu, v Pensylvánii jako Christopher Robison. Jeho matka, Margaret byla básnířka, otec, John G. byl bývalým ředitelem filozofické fakulty Univerzity Amhers ve státě Massachusetts. Jeho bratr, John Elder se v dospělém věku stal spisovatelem a řečníkem. Společně s rodinou se Augusten stěhoval napříč Massachusetts, jeho rodiče se rozvedli v roce 1978, když mu bylo 12 let. Adoptoval ho matčin psychiatr, jež bydlel v Northamptonu.

Ze střední školy odešel v 17ti letech, v 18ti si změnil jméno na stávající Augusten Borroughs. Poté se odstěhoval do New Yorku, na Manhattan, kde pracoval pro reklamní agenturu. V roce 1996 odjel do Minnesoty, kde se léčil z alkoholismu v místním psychiatrickém středisku.

Život s adoptivním otcem, psychiatrem a ostatně většinu svého dětství sepsal v memoárech s názvem Hlava nehlava (v orig. "Running with scissors"). Následovaly další knihy stejného žánru, Na suchu (v orig. "Dry"), kde popisuje léčení v Minnesotě, Magical Thinking, kde píše o své dospělosti, Possible Side Effects a Sellevision.

Bylo o něm napsáno několik článků ve známých amerických magazínech jako například People nebo The Guardian. V roce 2006 se jeho kniha Hlava nehlava dočkala stejnojmenného zpracování od režiséra Ryana Murphyho. V současnosti bydlí Augusten v New Yorku, odkud občas jezdí do Amherstu v Massachusetts.

Zdroj životopisu: stručný překlad z Wikipedie