Arndt Ellmer

německá, 1954

Nahrávám...

Životopis

Wolfgang Kehl, který žije v černém lese a od roku 1983 píše pod pseudonymem Arndt Ellmer PERRYHO RHODANA, má nejtěsnější kontakt se čtenáři. Každý den vychází v německém originálu PR čtenářské stránky, na nichž fanové komunikují a diskutují, které vede právě on. „U PERRYHO RHODANA mají čtenářské dopisy prioritu číslo jedna,“ charakterizuje Arndt Ellmer svůj úkol. „Bez přímého kontaktu s čtenáři by se řada tak daleko nedostala.“

Týden co týden přicházejí do rastattské redakce desítky dopisů a redakce je postupuje Arndtu Ellmerovi, který odpoví na každý. „Čtenář vždy očekává odpověď jak na kritiku, tak na pochvalu a podněty.“ Ale ne vždy je to jednoduché: „Mnohým čtenářům nahrazuji snad otce, v jejich dopisech se často odráží osobní situace pisatele.“ A proto není divu, že Arndt Ellmer je ve fanovských kruzích nazýván „strejda ze čtenářských stránek“.

Vztah k science fiction si Arndt Ellmer, ročník 1954, vytvořil velice brzy: „V osmi jsem objevil hvězdy. Viděl jsem že skutečně existují, ta vzdálená slunce. Jedna knížečka o obloze mi upevnila sen o nekonečnu. Je pro mě dodnes strhující.“ A z tohoto důvodu Ellmer za všechna ta léta školy a studií jazykovědy nikdy neztratil kontakt s fantastickou literaturou.

První amatérské povídky mu vyšly v 70. letech, První román v nakladatelství Zauberkreis-Verlag v roce 1980. Následovaly další romány. Ještě v roce 1980 vyšla rhodanovská „Cesta do nekonečna“ (213). Roku 1981 nastoupil Ellmer do autorského týmu řady ATLAN a o dva roky později do rhodanovského týmu. Vedle toho napsal řadu románů, mimo jiné i oblíbený cyklus Děti hvězd.

Kromě sciene fiction byl úspěšný i v jiných žánrech. Pod různými pseudonymy psal čtení pro ženy a rozhlasové hry. Navíc psal texty pro rhodanovské komiksy a pod scifistickým pseudonymem vydal i pár úspěšných hororů.

Zdroj životopisu: http://www.legie.info/autor/3207-arndt-ellmer

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015
J. R. R. Tolkien

1892 - 1973