Anthony Horowitz

britská, 1956

Nahrávám...

Životopis

Anthony Horowitz (*5.4.1955) je oblíbený a plodný britský spisovatel a scénárista. Proslavil se především sérií románů o dětském agentu tajných služeb Alexu Riderovi.

Narodil se v židovské rodině patřící do vyšší střední střídy. JHakožto nešťastn dítě s nadhváhou si užíval knihy z otcovy knihovny. Začal psát v osmi nebo devíti letech a prostě věděl, že bude spisovatelem. Ve škole byl podprůměrný, nebyl fit fyzicky ani inteligenčně a brzy našel únik v knihách. Ve 13 letech začal navštěvovat státní Rugby School a matka mu ukázala Frankensteina a Draculu. Absolvoval nižší vzdělání v oboru anglická literatura a historie umění na Vanbrugh College University of York.
Jeho otec byl zapleten do jistých politických kruhů kolem ministerského předsedy Harolda Wilsona a tváří v tvář finančnímu úpadku přesunul všechny své prostředky na rozličné švýcarské bankovní účty. Zemřel na rakovinu, když bylo Anthonymu 22 let, a rodina nikdy tyto peníze nevystopovala.
Napsal řadu samostatných novel, knihy pro mladé dospělé (young adult), též scénáře k televizním seriálům jako Vraždy v Midsomeru, Hercule Poirot nebo Foylova válka.
Jeho knihy se prodávají ve více než 20 zemích po celém světě. Za své dílo byl nominován na nespočet cen.
Žije v severním Londýně se svou ženou Jill Greenovou a dvěma syny, Nicholasem a Cassianem.

Zdroj životopisu: https://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Horowitz