Anna Plaim

rakouská, 1920

Nahrávám...

Životopis

Anna Plaimová, původně Mittlstrasserová, se narodila v Loosdorfu, v silně věřící katolické rodině. Otec měl na starosti kolárnu a politicky byl velmi aktivní. Klonil se však k socialistickým ideologiím - on ani blízká rodina se nikdy silně nehlásila k nacistům.
V květnu roku 1941 však Annin bratranec Willi Mittlestrasser zajistil se svou ženou Gretel místo v Hitlerově sídle v Berghofu. Všichni tehdy byli nadšeni Hitlerovými projevy a jeho osobností, takže pokud jim neubližoval, nenenáviděli ho většinou. (Informace o koncentrančních táborech apod. zločinech nebyli vynášeny na veřejnost.)
Tuto poklidnou práci mohla Anna vykonávat zhruba rok než se zjistilo, že pochází ze silně klerikálské rodiny, což nacistickým ideologiím odporovalo, a musela toto místo opustit. Na tomto místě se mezitím spřátelila s ostatním personálem, nejvyššími postavenými osobnostmi v říši a samozřejmě s Evou Braunovou, se kterou si ještě nějaký čas po odjezdu prostřednictvím dašlího personálu dopisovala.
Po odjezdu se přestěhovala do Vídně, neboť se nemohla vrátit do rodného města (nemohla se setkat s příbuznými, neboť kvůli nim byla vyhozena z tak báječného místa (měla se tam velmi dobře, i když jinde byl např. hladmor a bída)).
Roku 1948 se Anna vdala za učitele Karla Plaima, s níž žila až do jeho smrti (1996) v Rakousku.

Zdroj životopisu: Anna Plaim - Kurch Kuch: Vzpomínky Hitlerovy pokojské. Praha

Populární autoři:

J. R. R. Tolkien

1892 - 1973