Anatolij Stěpanovič Ivanov životopis

ruská, 1928 - 1999

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Životopis

Anatolij Stěpanovič Ivanov ( rusky: Анато́лий Степа́нович Иванов ) (5. května 1928 – 31. května 1999) byl sovětský a ruský spisovatel známý svými romány o venkovských tématech.

Ivanov se narodil dne ve vesnici Šemonajka (nyní v oblasti východního Kazachstánu v Kazachstánu). Jeho rodiče, Martha Loginovna a Stepan Ivanov, pocházeli z rolnických farmářských rodin, ale on nebyl zapojen do farmy a žil v okresním centru, kde jeho otec pracoval jako vedoucí okresního oddělení Sojuzpechat\'. V letech 1946-1950 studoval na fakultě žurnalistiky Kazašské státní univerzity. Jeho tvůrčí činnost začala v roce 1948 jako novinář v novinách Priirtyshskaja pravda (Semipalatinsk), sloužil v armádě, poté byl redaktorem regionálních novin Leninskoje znamja v Novosibirské oblasti. Od roku 1954 začal publikovat povídky; jeho první sbírkou byly Alkiny pesni (Alkovy písně, 1958). V letech 1958-1964 byl zástupcem redaktora časopisu Sibirskie ogni. Koncem 60. let se přestěhoval do Moskvy. Hlavními tématy jeho děl jsou revoluce v sibiřských vesnicích, kolektivizace a 2. světová válka.

Dva jeho romány byly zfilmovány. Věčná touha byl základem televizního seriálu se stejným názvem. Další televizní seriál byl založen na jeho románu Stíny mizí v poledne (ru: Тени исчезают в полдень). Tyto dva romány jsou zastoupeny v pomníku v autorově rodném domě v Šemonajce. Ivanov byl Hrdina socialistické práce a příjemce mnoha dalších ocenění. (zdroj životopisu: anglická wikipedia)

Ocenění

Anatolij Stěpanovič Ivanov - knihy

1976  0%Stíny mizí v poledne
1975  0%Věčná touha
1958  0%Na Dalekém východě

Žánry autora

Literatura světová Romány Válečné

Štítky z knih

Ivanov je 0x v oblíbených.