Alfred Assollant

francouzská, 1827 - 1886

Nahrávám...

Životopis

Celým jménem Jean Baptiste Alfred Assollant (20. března 1827, Aubusson - 3. března 1886, Paříž) byl francouzský spisovatel dobrodružných knih, z nichž nejslavnější je román Podivuhodná, nicméně zcela pravdivá dobrodružství kapitána Korkorána.

Alfred Assollant se narodil roku 1827 v Aubussonu v dnešním departementu Creuse. Po studiích na prestižní pařížské škole École normale supérieure se stal učitelem, ale od roku 1858 se zcela věnoval psaní. V tomto roce se totiž vrátil z návštěvy Spojených států amerických a vydal knihu svěžích a cestopisných barvitých črt, ve kterých popsal zážitky ze své cesty. Poté napsal celou řadu většinou mládeži určených románů (v některých se projevuje vliv Waltra Scotta) s cílem podněcovat v ní zejména její cit pro spravedlnost. Své nejznámější dílo, román Aventures merveilleuses mais authentiques du capitaine Corcoran (Podivuhodná, nicméně zcela pravdivá dobrodružství kapitána Korkorána) vydal ve svých čtyřiceti letech roku 1867.

Assollant se zajímal také o literární i politické dění (ohlasy toho najdeme i v samotném kapitánu Korkoránovi) a své články na toto téma sebral do několika knih, kde se vyslovuje pro politickou svobodu, pro práva žen a pro svobodu tisku.

Alfred Assollant zemřel roku 1886 v Paříži.

Zdroj životopisu: česká wikipedie

Populární autoři:

Jules Verne

1828 - 1905