koupit knihy

Alena Klenot

česká

Nahrávám...

Životopis

Alena Klenot je česká vizážistka a kosmetička, která emigrovala do Kanady.

Narodila se v Praze v porodnici u Apolináře do rodiny televizního střihače Tomáše Klenota a absolventky vysoké umělecko-průmyslové školy Aleny Řepové. V rodině její matky bylo několik umělců, např. strýček Vladimír Řepa byl herec. Do rodiny patřil také inženýr Miroslav Řepa, který se podílel na návrhu a výstavbě československého pavilonu na světové výstavě v Montrealu – EXPO 1967.
Vystudovala obchodní akademii v Resslově ulici a vdala se za Jiřího Krčína. V roce 1979 se jí narodil syn Jakub, ale celková situace v Československu pro ni byla skličující. Její otec byl vyhozen z práce, protože v roce 1968 natáčel pořady o přepadení Československa ruskými vojsky, a ona se neúspěšně snažila dostat na fakultu žurnalistiky. To vše ji otrávilo.
S manželem se rozhodli, že emigrujemí do Kanady.
V listopadu 1979 odjeli do Vídně. V Rakousku se dostali do sběrného emigrantského lágru pro uprchlíky s názvem
Traiskirchen. Trvalo asi 10 dní, než je poslali do Vöcklabrucku nedaleko Innsbrucku, kde strávili necelé 2 roky, než se dostali do kanadské Ottavy, kde jim české rodiny pomohly, než si našli práci a byt. Asi zdědila talent díky genům z rodiny, a tak se dala na cestu vizážistky. Vždy milovala svět televize a filmu, takže to byla přirozená volba. Na jednom konkurzu na vizážistku pro film se setkala s budoucím druhým manželem - byla už 3 roky
rozvedená - tak se vdala za Davida Tomse, spisovatele
a producenta kanadské televize CBC.(zdroj životopisu: kniha Jsem příliš mladá, abych zestárla)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Johanna Lindsey

1952 - 2019