Alena Ježková

česká, 1966

Nahrávám...

Životopis

Narodila se v Praze a tam taky studovala a absolvovala filozofickou fakultu UK, obor čeština pedagogika a doktorandské studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, obor grafický design a vizuální komunikace.
Pracovala jako nezávislá novinářka a publicistka pro Práci, Lidové noviny a Respekt a jako reportérka, editorka a zástupce šéfredaktora v časopise Reflex. V letech 2000–2002 působila jako ředitelka odboru public relations Magistrátu hlavního města Prahy, poté na řídících pozicích v PR a komunikačních agenturách REGTIME a AMI Corporate Design. Od roku 2005 působí jako nezávislý konzultant v oblasti komunikace, PR, grafického designu, publikací a periodik.
Jako kurátorka vytvořila historickou stálou expozici Králův dvůr v Prašné bráně v Praze a expozici Pražské zvony ve věži chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně.
Její literární tvorba se vyznačuje takřka básnickým čtivým jazykem. Za geniální dětské knihy považuje díla Roalda Dahla nebo Astrid Lindgrenové.
Je autorkou dvoudílné publikace Tichá srdce, která přibližuje historii českých a moravských klášterů i život členů různých řeholních řádů.

Zdroj životopisu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Alena_Je%C5%BEkov%C3%A1

Populární autoři:

Jules Verne

1828 - 1905