Koupit knihy

Alan Leo (pseudonym)

anglická, 1860 - 1917


Nahrávám...

Životopis

Alan Leo se narodil ve Westminsteru v Londýně dne 7. srpna 1860 se sluncem ve Lvu na přechodu k Panně, jeho Měsíc ve znamení Berana bylo v přesném Trigonu k jeho Slunce. Byl vychován matkou v těžkých podmínkách a měl je základní vzdělání. Jeho občanské jméno bylo William Frederick Allan a svůj pseudonym zvolil podle svého slunečního znamení. Měl různá povolání, ale nic jej neuspokojovalo, až se stal obchodním cestujícím a tuto práci dělal až do roku 1898.

Leo se učil astrologii sám a v roce 1888 se seznámil s dalším astrology. Prostřednictvím astrologa F.W.Lacey se setkal s W. Gorn Old, který patřil k vnitřnímu kruhu Theosophické společnosti založené madam Blavatskou. Leo vstoupil do společnosti v roce 1890 a společně s Laceym vydávaly Astrologický magazín- později přejmenovaný na Moderní astrologie . Po celá léta časopis inzeroval zdarma horoskopy pro nové předplatitele. Tak se Leo prostřednictvím této reklamy setkal s budoucí manželkou.

Lacey v roce 1894 odešel a Leo zůstal jako jediný majitel. Do roku 1898, prosperita jeho časopisu byla taková, že Leo byl schopen vzdát se jeho prodejní místo a dát celou svoji energii astrologii. Zde se rozchází prameny: "a díky sňatku s touto bohatou dámou se mohl věnovat zcela astrologii" úvod v knize Astrologie pro každého vydané v ČR 1992.

Jeho Moderní astrologiké nakladatelství rostlo a tak získal velké množství astrologických materiálů. V počátku 19.stol napsal několik zásadních knih a několik krátkých prací o astrologii. Staly se tak populární, že byly opakovaně dotiskovány a ještě o více jak sto let později, jsou ještě v tisku.

Leo založil astrologický Lodge z Teosofické společnosti v roce 1915, které se dařilo a stala se trvalou součástí společnosti. Jeho úspěch při popularizaci o astrologii byl takový, že byl trestně stíhán za "věštění" a to dvakrát. V prvním případě, v květnu 1914, on byl propuštěn a v druhém případě, v červenci 1917, byl pokutován 25 liberami, což odpovídá dnes na $ 1000. Dalo by se říci, že to příliš nelišilo od náboženského pronásledování. Někteří z přátel Leo mysleli, že tyto perzekuce přispěli k jeho smrti v roce 1917. Mnohé z těchto zákonů byly odstraněny, přesto některé stále existují a jsou obecně platné.

zdroj: The Astrology Encyclopedia , ibid.(zdroj životopisu: http://lovestarz.com/leo.html)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.