Zlatá sopka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví příběh dvou mladíků, Summy Skima a jeho bratrance Bena Raddleho, kteří na Klondike (území v severozápadní Kanadě v provincii Yukon) zdědili po svém strýci Josiasovi Lacoteovi zlatokopecký claim, ležící na Miles Creek zhruba 80 kilometrů od Dawson City. Přestože jsou finančně zajištěni, oba se rozhodnou, že si své dědictví pojedou prohlédnout a při tom zkusí zlatokopecké štěstí. To jim však nepřeje a mladící téměř žádné zlato nenaleznou. Navíc mají časté problémy se svými sousedy, kteří jsou ve většině případů bandou rváčů. Nakonec je jejich claim zatopen rozvodněnou řekou, takže hledání zlata ukončí. Tu se však dozví od jednoho umírajícího zlatokopa, že při ústí řeky Mackenzie do Beaufortova moře leží sopka, jejíž téměř celý vnitřek je pokryt zlatem. Bratranci zorganizují výpravu a zlatou sopku skutečně naleznou. Přesto jim opět štěstí nepřeje. Nejenom že jsou pronásledováni bandity, ale při snaze prolomit náloží stěnu sopky dojde kvůli průniku mořské vody k výbuchu... Román je jedním ze tří Vernových děl, které se odehrávají v Kanadě (dalšími jsou Bezejmenná rodina a Země kožešin)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44748/zlata-sopka-44748.jpg 466
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Josef R. Vilímek
Originální název:

Le volcan d'or, 1906


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Román je jedním ze tří Vernových děl, odehrávajících se v Kanadě (dalšími jsou Bezejmenná rodina a Země kožešin). (Luccy78)


Jde o první svazek Podivuhodných cest, který není zcela dílem Julese Verna. Do předcházejícího svazku cyklu, románu Maják na konci světa, provedl sice autorův syn Michel také určité změny, ale ty nebyly podle některých názorů nijak zásadní. To se však nedá říct o Michelových úpravách knihy Zlatá sopka. K dvaceti osmi původním kapitolám připsal Michel další čtyři, dále připsal nové postavy a pozměnil zejména závěr románu, který je ještě štastnější než ten, který vymyslel Jules Verne. (Metal Messiah)