Život je sacra zajímavej

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozhovor Marka Orka Váchy s Karlem Satoriou / Deset let v trapistickém klášteře naučilo Karla Satoriu mnohem víc než jen naslouchat tichu, učilo jej především umět život, umět svůj čin, porozumět zadání svého života. Kniha je strhujícím uvedením do kontemplativní modlitby, do mystiky v tom nejkrásnějším slova smyslu a myšlenkově vychází z Terezie z Avily, Jana od Kříže, Josefa Ratzingera a mnoha dalších. Přes závažnost obsahu je kniha napsána nečekaně uvolněně a lehce, s vtipem, občasnou břitkou ironií i zemitým slovníkem. Otázkami a nadhozenými tématy knihu provází Marek Vácha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166654/zivot-je-sacra-zajimavej-166654.png 4.376
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (1)

Knížka "Život je sacra zajímavej" byla u zrodu série diskusních večerů natočených televizí Noe. V pořadu s názvem "Jde o život" Marek O. Vácha s Karlem Satoriou pokračují ve svých debatách o (nejen duchovním) životě.
Karel Satoria o pořadu řekl: "Budeme mluvit o tom, jak jde život a hlavně jak si života užít. O čem by si měli dva katoličtí duchovní vykládat, když celé křesťanství, celé Ježíšovo učení není o ničem jiném? Naše setkání budou tedy monotematická. Půjde v nich výhradně o život."
Jednotlivé díly lze ze shlédnout v archívu.
http://tvnoe.tbsystem.cz/asx/joz_a0001_p131007-low.asx (bleska)