Žid Süss

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román seznamuje čtenáře se společenskými a politickými poměry v Německu 18. století. Touha po moci, ovládat své okolí, řídit osudy jiných je člověku dáno odpradávna, zvláště muži, jako je finančník Süss Oppenheimer, nejvlivnější muž vévody Karla Alexandra. S kamennou tváří se pouští do nejodvážnějších transakcí v pevné víře, že dosáhne všeho, co si umane. Je tvrdý, nekompromisní, dokonale zvládá umění řídit osudy jiných, do svého nitra však nedá nahlédnout nikomu. Jedno slabé místo má -- překrásnou dceru Naemi, kterou ukrývá před celým světem. Čím stoupá výš, tím více má nepřátel a neuvědomuje si, že tím bezprostředně ohrožuje i život dcery... (knizniklub.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14920/zid-suss-14920.jpg 4.3118
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , VPL - Vydavateľstvo politickej literatúry
Originální název:

Jud Süss, 1925


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Joseph Süß Oppenheimer bol skutočnou historickou postavou. Kvôli vyššiemu postaveniu si získal mnoho nepriateľov, bol usvedčený z mnoha zločinov, mučený a po vynútenom priznaní nakoniec obesený. Jeho mŕtvolu vystavovali v Stuttgarte ešte šesť rokov po jeho smrti. (Marquis)


V roku 1940 na zákazku ríšskeho ministra propagandy Josefa Goebbelsa bola na motívy románu natočená antisemitská agitka, ktorá je dodnes zakázaná v Portugalsku, Švédsku a Nemecku, kde sa smie premietať len pre vedecké účely. (Marquis)