Zelený paprsek

od:


KoupitKoupit eknihu

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. Dílo Zelený paprsek, pojmenované po optickém přírodním jevu, se dá považovat za jediný Vernův milostný román. Jeho zápletka spočívá v tom, že mladá skotská dívka Helena Champbellová se odmítá provdat za muže, kterého jí vybrali její strýcové, a to do té doby, než s ním společně uvidí zelený paprsek, který je podle pověstí znamením věrné lásky. Po četných neúspěšných pokusech je jev konečně viditelný, ale mladí hrdinové nacházejí lásku navzájem ve svých očích a nevěnují pozornost obzoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61712/zeleny-paprsek-61712.jpg 322
Orig. název:

Le Rayon vert (1882)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Upozornění: Stejnojmenný francouzský film z roku 1986 režiséra Erica Rohmera není filmovou adaptací tohoto románu. (Luccy78)


Román napsal Jules Verne v roce 1881. Na pokračování se nejdříve objevil na stránkách časopisu Le Temps od 17. května do 23. června 1882. K prvnímu knižnímu vydání u nakladatele Hetzela v řadě "Les voyages extraordinaires" (Podivuhodné cesty) došlo 24. července 1882. U českých knihkupců se román poprvé objevil v roce 1884 u nakladatele Lauermanna. Nakladatelství Kočí a Beaufort vydalo román v roce 1907 v překladu Vítězslava Unzeitiga. (tenax)