Zelená míle

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181720/zelena-mile-181720.jpg 4.82981
Série

Zelená míle

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský, Knižní klub
Orig. název

The Green Mile, 1996

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

V roce 1999 podle románu režisér Frank Darabont natočil úspěšný stejnojmenný film s Tomem Hanksem a Michaelem Clarkem Duncanem v hlavních rolích. (Vlčice7)


Roku 1997 zvítězila kniha v kategorii Román v rámci Bram Stoker Award. (Vlčice7)


Elektrické křeslo (postavené podle původního, které je uloženo v muzeu ve vězení Moundsville State Penitentiary v Západní Virginii) si při natáčení filmové adaptace vyzkoušel i Stephen King, ale po chvilce žádal u uvolnění, ten pocit se mu vůbec nelíbil. (Metal Messiah)


Jméno John Coffey bylo převzato od středoškolského profesora, kterého Stephen King potkal. (Metal Messiah)


Frank Darabont zrežíroval podle předlohy Stephena Kinga díla Zelená míle a Vykoupení z věznice Shawshank. Filmy jsou dnes považovány za jedny z nejúspěšnějších snímků všech dob. (vhojta)


Původně vyšla Zelená míle jako šest samostatných částí, které byly vydávány zhruba v měsíčních intervalech od května do října 1996. King prozradil, že jednou přistihl svou matku, jak nahlíží na konec knihy, což dělá ostatně i hodně lidí, a proto se rozhodl, že bude čtenářům přinášet příběh postupně. (paulhunter)


Ocenění

1996 - Bram Stoker Award (Best Novel)