Vyprávění za měsíce a deště

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Resumé: „Já však, spíš jen tak mimochodem, v pokojném rozpoložení mysli jsem načrtl několik povídaček, podivných a hrůzostrašných jako křik bažanta nebo zápas draků … Napsal jsem to sedě pod oknem za jedné noci koncem jara v pátém roce éry Meiwa, když ustal déšť a luna nezřetelně zářila …“ Takto uvádí klasický japonský autor, vzdálený současník evropských preromantiků, soubor strašidelných příběhů, pro něž čerpal z tisícileté tradice tohoto žánru v literatuře Dalekého východu. Příběhy upoutají nejen svou bizarní tematikou, ale i úsměvnou lehkostí a smyslem pro poezii.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13135/big_vypraveni-za-mesice-a-deste-TbJ-13135.jpg 444
Žánr:
Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Ugecu monogatari / 雨月 物語, 1776


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Překlad Libuše Boháčková... Ve své době přední česká orientalistka-japanoložka a překladatelka z japonštiny. Specializovala se na japonské kulturní dějiny, dějiny umění a literaturu. (lioncel)


Filmovou adaptaci několika povídek natočil v roce 1953 slavný režisér Kendži Mizoguči, viz https://www.csfd.cz/film/126860-povidky-o-blede-lune-po-desti/prehled/ (Teckovana)


Pták 'buppósó' je japonský poddruh mandelíka východního, viz https://avibase.bsc-eoc.org/species.jsp?avibaseid=924BAB9CF551E030 (Teckovana)