Vlak Sunset Limited

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Román v divadelní formě“ poněkud vybočuje z celku McCarthyho díla: nejen tím, že vznikl původně jako divadelní hra (jež se v roce 2006 hrála s úspěchem na Broadwayi a v Chicagu), ale také přísnou jednotou místa a času, strohým jazykem a na kost oholenými dialogy. Setkáváme se v něm jen se dvěma postavami, označenými jako „Černý“ a „Bílý“, jež spolu vedou dlouhý rozhovor v zašlém newyorském bytě – a neřeší přitom nic menšího než otázku po smyslu života. „Bílý“, nihilisticky založený profesor humanitních věd, je pevně rozhodnutý spáchat sebevraždu, „Černý“, bývalý kriminálník, jenž díky kdysi nalezené víře v Boha změnil svůj život od základu, se mu jeho úmysl pokouší rozmluvit. Zdánlivě jednoduchý půdorys díla se ovšem v brilantním McCarthyho podání komplikuje a zpočátku přehledná, jednoznačně rozvržená pře obou mužů se postupně mění v rafinovanou disputaci nabitou symbolickými významy, v níž jako by se střetával Tomáš Akvinský se Samuelem Beckettem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145042/big_vlak-sunset-limited-pQ6-145042.jpg 488
Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Sunset Limited, 2006


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Kniha byla zfilmována roku 2011 v režii Tommy Lee Jonese. V hlavních rolích účinkují Tommy Lee Jones a Samuel L. Jackson. (Misoponia)


Román původně vznikl jako divadelní hra, která byla s úspěchem představena na divadelních prknech v roce 2006 na Broadwayi. (Sparrow)