Via lucis

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh hluchoslepé Američanky, která tmu a ticho proměnila v nesmrtelnost. Po těžké chorobě, kterou Helena prodělá uprostřed druhého roku svého života, jí z pěti smyslů zůstanou jen tři: chuť, čich a hmat. Jen jimi se orientuje ve světě. Ráda jí, ráda se probíhá voňavou zahradou, vcelku bez potíží se pohybuje ve známém prostředí rodného domu, rozeznává blízké osoby, ale to je všechno! Nemá ponětí, jak vypadá krajina, jaké to je v jejím pokoji, neví, že existují barvy, zpěv a hudba, nezná tvář své matky. A přesto tahle dívka jednoho dne promuje na univerzitě v Harvardu, stane se proslulou spisovatelkou a organizátorkou pomoci smyslově postiženým lidem. Zázrak? Ne, zázraky se nedějí. To jen láska, inteligence a nezdolná vůle dokážou občas zvítězit nad beznadějností osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41316/big_via-lucis-zMe-41316.jpg 4.6118
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Obálku "Cesty světla" tvoří jeden z mnoha portrétů Hellen Kellerové a její učitelky Anne Sullivanové. Tento vznikl cca v roce 1895. (milamarus)


Film Divotvůrkyně natočil americký režisér Arthur Penn v roce 1962. Hlavní roli svěřil tehdy šestnáctileté Patty Duke. Ta za svůj výkon obdržela Oscara. (milamarus)