2010: Druhá vesmírná odysea

od:


KoupitKoupit eknihu

K americké kosmické lodi Discovery, která již celá léta osamoceně a opuštěna posádkou krouží na oběžné dráze kolem planety Jupiter, se vydává nová mezinárodní expedice. Jejím úkolem je kromě přírodovědných výzkumů také objasnění tragédie, která kdysi Discovery postihla. Nová mise má před sebou ještě další nelehký úkol: pokusit se alespoň zčásti objasnit záhadný jev, nad nímž si lidé již mnoho let marně lámou hlavu - výskyt naprosto pravidelného černého tělesa, které se nachází v blízkosti Jupiteru a jehož přesná zmenšenina byla kdysi nalezena na Měsíci. Jakou úlohu asi ony předměty mohou mít? Jsou výtvorem přírody či cizí civilizace, mohou lidstvu uškodit, anebo naopak prospět? Osamocení vyslanci lidstva se ve vesmíru začínají potýkat se zcela neočekávanými problémy. Zjišťují, že jejich výzkum se dotýká samé podstaty existence vesmíru a budoucnosti lidského druhu. Přeložil Zdeněk Volný, 51. kap. Vladimír Svoboda...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29785/2010-druha-vesmirna-odysea-i8P-29785.jpg 4.4382

Série:

Vesmírná odysea (2.)

Orig. název:

2010: Odyssey Two (1982)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Práce
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Vzhledem k tomu, že Clarke v knize Druhá vesmírná odysea navazuje na filmový děj, může to být pro čtenáře neznalé filmu značně matoucí. Ve filmu se především druhý monolit nenachází v soustavě Saturnu, ale o planetu blíže k Zemi, na oběžné dráze Jupitera. Monolit také nestojí na povrchu měsíce Japetus, ale ve filmu je umístěn volně v Lagrangeově bodě mezi Jupiterem a jeho měsícem Io. (Romanka89)


V roce 1984 natoči režisér Peter Hyams 2010: Druhá vesmírná odysea. Zahrál si zde opět Keir Dullea jako David Bowman. (Romanka89)