Válka světů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anglie na sklonku 19. století. Obyvatelé Země, zaslepení pýchou na vyspělost své civilizace, netuší, že deset krátkých vzdálených záblesků kdesi na planetce Mars znamená dosud největší ohrožení lidstva v jeho dějinách. Deset dutých kovových válců s nezvanými návštěvníky z kosmu dopadá postupně poblíž Londýna a začíná válka o vládu ve vesmíru. Početní převaha Pozemšťanů s jejich těžkopádnými bojovými mechanismy se ukáže být nicotným argumentem ve srovnání se zkázonosnými bojovými metodami Marťanů. Ale ani Marťané nejsou nezranitelní. Podaří se Pozemšťanům odkrýt slabé místo protivníků? Zvítězí lidská disciplína, organizace a tradiční morální hodnoty nad mnohonásobně vyspělejší marťanskou technikou a chladnou inteligencí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1778/big_valka-svetu-UhN-1778.jpg 4.1415
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Triton
Originální název:

The War of the Worlds, 1898


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Další adaptace, tentokrát z BBC.

https://m.youtube.com/watch?v=r-yas0yPbLU (Lenka.Vílka)


V roce 2005 byl natočen stejnojmenný film S.Spielbergem s T.Cruisem v hlavní roli. (DominaCZ)


Kniha byla zařazena mezi 100 nejdůležitějších knih 20. století (DominaCZ)


Televizní stanice MTV připravuje TV adaptaci románu Válka světů. (lucka12)


Román proslavila zejména rozhlasová dramatizace Orsona Wellese z roku 1938, při jejímž poslechu vypukla panika, protože děj byl považován za skutečnost. (Metal Messiah)


Ocenění

2017 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Nejlepší dílo domácího výtvarníka: Robert Czarny za obálku ke knize H. G. Wellse Válka světů)