Útěk do divočiny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tragická odysea mladého dobrodruha, putování, na jehož konci čekala smrt...: předloha ke stejnojmennému filmu Zajímavá kniha amerického novináře rekonstruuje příběh mladého chlapce z dobře situované rodiny, který tragicky zahynul při své osamělé cestě na Aljašku. Skutečný příběh z roku 1992 zaujal autora natolik, že se nejen snažil prověřit jeho poslední cestu, ale také zjistit pokud možno i motivy, které mladého chlapce k riskantnímu dobrodružství vedly. Dvaadvacetiletý student odešel po promoci od rodičů, zbavil se veškerých peněz a po vzoru Londonových hrdinů odešel do divočiny, aby tak nalezl sám sebe, oprostil se od všeho zbytečného a hlavně dokázal, že člověk může žít v souladu s přírodou bez pomůcek, které nabízí civilizace. Několik osudných chyb ho stálo život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22590/big_utek-do-divociny-nyY-22590.png 4.3825
Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Columbus (ČR)
Originální název:

Into the wild, 1996


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

ekolist.cz, 20.6.2020
Na Aljašce odstranili slavný opuštěný autobus z Útěku do divočiny (v článku je i video z akce).
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-aljasce-odstranili-slavny-opusteny-autobus-z-uteku-do-divociny (Hamec)


K sepsání knihy vedl autora enormní zájem a ohlasy vyvolané napsáním článku o smrti McCandlesse s názvem Smrt nevinného. Publikován byl v lednu 1993. (Metal Messiah)


Kniha byla v roce 2007 velmi úspěšně zfilmována. Režie se ujal herec a režisér Sean Penn, McCandlesse si zahrál Emile Hirsch a hudbu má na svědomí Eddie Vedder (Pearl Jam). (Metal Messiah)


Oficiální příčina smrti je, že Christopher McCandless nenašel cestu z divočiny, nebyl schopen nic ulovit a vyhladověl k smrti. (Metal Messiah)


Autobus, kde příběh vrcholí, se na Aljašce stále nachází. Po úspěchu knihy se stal oblíbenou turistickou destinací. (Metal Messiah)