Umění války

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Proslulé pojednání mistra Suna o válečném umění se těší neutuchajícímu zájmu čtenářů i po více než dva a půl tisíci let, které uplynuly od jeho napsání. V čem spočívá jeho obliba? Paradoxně nikoliv v jeho válečnických aspektech, nýbrž v inspirativní síle pro taktické jednání s lidmi. Jeho myšlenky ocení každý člověk, neboť taktika je nutná v manželství, partnerství a vlastně ve všech vztazích, v nichž nechceme jen stále ustupovat nebo se podřizovat záměrům druhých. Stejně tak moudrost mistra Suna osloví manažery, pro které je vedení a motivování lidí i boj s konkurencí podstatnou náplní práce. Mistr Sun učí člověka důkladně zhodnotit situaci i naděje na prosazení vlastních záměrů. Základem válečného umění totiž není demonstrace síly, ale předvídavost, schopnost odhadnout protivníka a prosadit se vůči němu bez zbytečného prolévání krve a ztrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30105/umeni-valky-dOB-30105.jpg 4.3478
Žánr
Literatura naučná, Vojenství, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, B4U Publishing
Orig. název

Art of war / 孫子兵法

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Textem se také nechal inspirovat náš básník Jiří Kolář a vytvořil jeho nápaditou adaptaci Mistr Sun o básnickém umění, v níž Sunova pravidla strategie zobecňuje na zásady poezie. (chaera)


Švédská metalová skupina Sabaton, pojmenovala svoje páté album The Art of War a některé písně začínají citacemi z knihy. (chaera)