Trampoty páně Thompsonovy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh románu začíná v Londýně, kde Francouz Robert Morgan, který je bez peněz a bez zaměstnání (právě byl propuštěn z místa učitele francouzštiny), uvidí plakát, který nabízí práci průvodce a tlumočníka na cestě po třech souostrovích (Azory, Madeira a Kanárské ostrovy). Protože Morgan mluví plynně anglicky, španělsky a portugalsky, snadno tuto práci získá. V následujících dnech však Morgan uvidí plakát od konkurenční společnosti Thompson and Company, která nabízí stejnou cestu, ale za menší cenu. Obě cestovní kanceláře spolu soupeří tak dlouho, až Morganův zaměstnavatel musí boj vzdát. Vítězná Thompsonova agentura ovšem také potřebuje tlumočníka, a tak Morgan okamžitě najde ztracenou práci, avšak za daleko menší plat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347/trampoty-pane-thompsonovy.jpg 3.418
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Josef R. Vilímek
Originální název:

L’Agence Thompson and Co, 1907


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Je však nutno přiznat, že Michel velice dobře vystihl otcův styl, logiku výstavy jeho románů i pro něj typické charaktery postav, takže se kniha dá považovat za velice zdařilý plagiát. (Luccy78)


Autorem románu není Jules Verne, jak je při vydávání knihy uváděno, ale jeho syn Michel, který román vydal pod otcovým jménem. Vyšel u vydavatelství Hetzel roku 1907 a je součástí cyklu Les Voyages extraordinaires Julese Verna. (Metal Messiah)