Tintin v zemi Sovětů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Reportér Tintin a jeho psík Filuta se vydávají do revolučního Ruska, aby tam zažili neuvěřitelná dobrodružství a se slávou se vrátili zpět. Tak se v lednu 1929 v Belgii zrodila jedna z nejslavnějších komiksových postav – reportér Tintin. Jeho úplně první příběh je celý černobílý a hlavní postava teprve získává své obrysy, které si pak podrží dalších 54 let. Zajímavá četba pro všechny příznivce Tintina i neobvyklý tip pro sběratele komiksů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91932/tintin-v-zemi-sovetu-91932.gif 3.549
Série

Tintinova dobrodružství 1.

Žánr
Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Tintin au pays des Soviets, 1929

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

I když Tintin ve svých příbězích reflektuje události z let 1929-1986, vůbec nestárne. (pet-kyval)


Tintinova dobrodružství z Ruska původně vycházela v novinách Le XXe Siécle. Geniální byl především trik redakce, která se vší vážností pojala příběhy, jež Hergé vymýšlel a kreslil vždy den před uzávěrkou, jako zachycení zážitků skutečného redaktora. A když příběh na pokračování v příloze skončil, redakce oznámila dokonce datum Tintinova příjezdu ze SSSR. Z onoho vlaku pak vystoupil Hergé s chlapcem oblečeným jako jeho hrdina. A výsledek? Nádraží zaplněné aplaudující mládeží! (pet-kyval)


Dílo vzniklo na základu konzervativního katolického opata a Hergého šéfa Norberta Walleze, jemuž visel v kanceláři obraz Mussoliniho. Cílem bylo varovat děti před nebezpečím komunismu. Hergé se inspiroval knihou ‘Moscou sans voiles‘ (‘Moskva bez závoje‘) Josepha Douilleta, bývalého belgického konzula v SSSR. (pet-kyval)

Štítky

komiksy pro děti Tintin

Autor a jeho další knihy

Hergé (p)
belgická, 1907 - 1983

všech 32 knih autora

Kniha Tintin v zemi Sovětů je v

Přečtených62x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce16x
Chystám se číst5x
Chci si koupit2x