Tajemství Chimneys

od:


KoupitKoupit eknihu

Na začátku česky dosud nevydané detektivky Agathy Christie se nejprve podíváme do Afriky. Anthony Cade tu rád opouští nudnou práci místního průvodce a nechává se svým přítelem-dobrodruhem najmout, aby do Anglie dovezl rukopis pamětí hraběte Stylptiče a svazek milostných dopisů, které před lety napsala jakási Virginia Revelová. Po příjezdu do Londýna Anthony záhy zjišťuje, že jeho úkol nebude vůbec snadný. O paměti bývalého předsedy vlády balkánského Herzoslovenska projevují enormní zájem nejroztodivnější jednotlivci i organizace. Anthony se v Anglii sotva rozkouká a už musí odklízet mrtvolu, již ve svém domě našla půvabná Virginia Revelová… Všechna dávná i současná tajemství, s nimiž se doslova trhá pytel, se nejasně vztahují k venkovskému sídlu Chimneys a právě tam se všichni svérázní aktéři příběhu sejdou. Ale záhady dál odolávají detektivům-profesionálům i sympatickému, ale velmi podezřelému Anthonymu, jenž se chtě nechtě stal detektivem-amatérem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230/tajemstvi-chimneys-230.jpg 4.2173
Série:

Policista Battle (1.)

Orig. název:

The Secret of Chimneys (1925)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Agatha Christie napsala podle knížky v roce 1931 i divadelní hru z názvem Chimneys, která ale z neznámých důvodů nebyla uvedena. Po téměř 70 letech byla konečně uvedena. Bylo to v Kanadě roku 2003. (Sebasti)


Několik postav z příběhu (např. lady Eileen, lord Caterham nebo inspektor Battle) se objevují i v knize Záhada sedmi ciferníků. (Sebasti)