Neuromancer

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Case, jeden z nejlepších „kovbojů kyberprostoru“, kteří se pohybují ve virtuálním vesmíru, udělal chybu, za kterou byl surově potrestán. Za neloajalitu vůči zaměstnavatelům platí poškozením nervového systému, což mu znemožňuje další práci a odsuzuje ho k uvěznění ve vlastním těle. Při hledání léčby se dostává do japonské Chiby, kde se snaží vydělat si dost peněz, aby mu na nelegálních klinikách vrátili schopnost připojení mysli k počítači. Brzy se stává pouhým pěšákem ve hře, v níž se dvě mocné umělé inteligence snaží o nelegální spojení do jednoho celku za předem neznámým účelem. Jde o hru, kterou ani tak schopný hacker jako Case nemusí přežít... Dnes již kultovní kniha příznivců kyberpunku se k nám ve svém čtvrtém vydání vrací v novém překladu, jehož by se měla dočkat celá volně propojená trilogie. Poprvé si tak plně vychutnáte legendu žánru, jednu z nejoriginálnějších žánrových vizí osmdesátých let, a s ní i brilantnost a bohatost Gibsonova jazyka. Science fiction desetiletí odměněná Hugem, Nebulou a Pamětní cenou Philipa K. Dicka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50792/sprawl-neuromancer-50792.jpg 4396
Série

Sprawl 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

Neuromancer, 1984

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Dialogy v románu, resp. počítačový a pouliční slang, byly odvozeny ze slovníků subkultur, převážně ze slangů torontských dealerů drog a motorkářů. (paulhunter)


Před tvorbou Neuromancera Gibson sepsal několik povídek pro významné magazíny science fiction - převážně noir příběhy z blízké budoucnosti o chudých protagonistech, kteří jsou v kontaktu s kyberprostorem. Povídka "Jak vypálit Chrome" (1982) a postava Molly Millions z "Johnny Mnemonic" (1981) položily základy pro tento román. (paulhunter)


Díky všeobecnému ohlasu a řadě ocenění se román zasloužil o zařazení žánru kyberpunk k tradičním odvětvím literatury science fiction. (paulhunter)


Neuromancer je prvním science fiction románem, který získal tzv. "Trojitou korunu", která sestává z ocenění Nebula, Ceny Philipa K. Dicka a Hugo. (paulhunter)


Ocenění

1985 - Hugo Award (Best Novel)
1984 - Nebula Award (Best Novel)