Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je krátce po druhé světové válce a Juliet Ashtonová, úspěšná autorka humoristických esejů vydaných pod názvem Izzy Bickerstaff rukuje, se rozhlíží po námětu na novou knihu. Shodou okolností se prostřednictvím korespondence s jedním z jeho členů dozvídá o Spolku přátel krásné literatury a koláče z bramborových slupek, který během války založili obyvatelé okupovaného ostrova Guernsey, a jejich osudy ji natolik zaujmou, že se je rozhodne navštívit osobně. Juliet sama prožila válku v Londýně, kde neustále hrozilo bombardování, ale nikdy nepoznala přímý styk s nepřítelem a izolaci od okolního světa, jaké byli vystaveni ostrované. Guernsey má, tak jako celý svět, svoje podvodníčky, opilce a podivíny, dobráky, závistivce i hrdiny, a z jejich humorného i dojemného vyprávění začíná před Juliet vyvstávat živý obrázek společenství, kde v těžkých dobách krystalizují lidské povahy a osudy se proplétají zcela nečekaným způsobem. Kdy jindy by se mohlo stát, aby byl při tajných vepřových hodech založen čtenářský spolek, zvlášť když většina jeho členů jakživa nedržela v ruce jinou knihu než bibli? A co víc, aby noví čtenáři našli i v náročných knihách poselství, které je zaujme, a aby je četba podnítila k vášnivým diskusím na nejrůznější témata. Juliet se na ostrově dostane víc než srdečného přijetí a brzy se ukáže, že v novém prostředí dost možná najde víc než inspiraci pro svoji další knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41267/big_spolek-pratel-krasne-literatury-a-b-GJW-41267.png 4.5919
Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society, 2008


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Autorky jsou příbuzné - Annie Barrows je neteří Mary Ann Shaffer. (meluzena)


Kniha byla vydána posmrtně, resp. po smrti Mary Ann Shaffer. (meluzena)


Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=vP9eDmX0ow0 (Lenka.Vílka)


19. dubna má premiéru film natočený podle knihy s herci:
Lily James, Matthew Goode, Jessica Brown Findlay (ddkk)


Bramborový koláč:
330g rozmačkaných brambor,
30g másla,
60g cukru,
1 vejce,
špetka soli, citronová šťáva nebo koření.
Rozmačkejte brambory ještě za tepla s máslem a cukrem, přidejte špetku soli. Vmíchejte vejce. Dejte na plech a pečte 20 min.

Audio - benefiční nahrávka spolku čtenářek Veselé poutnice pro sdružení Cesta domů, které provozuje v Praze domácí hospic a věnuje se osvětové činnosti na poli hospicové péče. (siena)