Selekce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.44280
Série

Selekce / Selekcia 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo
Orig. název

The Selection, 2012

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (11)

Jména všech účastnic Selekce :
Marlee Tames,Elayna Stoles ,Tuesday Keeper,Olivia Witts, Fiona Castley,Celeste Newsome,Emmica Brass,Samantha Lowell,Tiny Lee,Kriss Ambers,Bariel Pratt,Ashley Brouillette, Janele Stanton,Amy Everheart,Tallulah Bell,Anna Farmer, Kayleigh Poulin,Emily Arnold,Elizabeth O´Brien,Natalie Luca,Lyssa Bow,Hannah Carver,Elise Whisks,Jenna Banks, Clarissa Kelley,C.C. Lands,Laila Toil,Reeli Tanner,Mikaela Coveny,Camille Astor,Mia Blue,Zoe Peddler,Sosie Keeper, Leah Sacks a America Singer (Natali11)


Hlavní hrdinka America je z Karolíny - převzato z Jižní/Severní Karolíny a p rinc Maxon je z Angeles - převzato z Los Angeles (Natali11)


Na obálce Selekce,Elity a První je modelka Audrey Hollister. (Natali11)


Filmovou adaptaci selekce od Kiery Cassové, kterou připravuje studio Warner Bros, bude režírovat Thea Sharrocková (Než jsem tě poznala) (lucka12)


Bohužel film nebude ale měl by být seriál (Lily0804)


V prosinci 2016 by měl být film. Tak doufám ze bude, a potom i další k Elitě a První. (AnetaM)


V lednu 2016 měla autorce vyjít nová knížka s názvem The Siren s další opravdu moc hezkou obálkou. Tak jsem zvědavá kdy se dostane k nám do ČR. (AnetaM)


Filmová společnost Warner Bros vyhrála filmová práva pro natočení Selekce. (halamka.zuza)


Podle knižní série Selekce měl vzniknout televizní seriál, o jehož realizaci se měla postarat televize CW, která si objednala pilotní epizodu. Ovšem jak původní verze epizody, tak ani její pozdější přepracovaná verze u vedení stanice neuspěly a seriál tak nakonec natočen nebude. (Ejdam)


Mezi první a druhou knihou v sérii Selekce vydala autorka novelu nazvanou "Princ". Vypráví o životě prince Maxona předtím, než 35 dívek přijelo do paláce soupeřit o jeho srdce. Dozvídáme se zde více o jeho životě, o jeho pohledu na královský přepych, a také o dívce, která byla v jeho životě před selekcí... V knize také sledujeme výběr dívek, první setkání s Amerikou a první rozhovory se soutěžícími z jeho pohledu, který je tak odlišný od vyprávění stejných situací z pohledu Ameriky. V knize najdeme také první dvě kapitoly z Elity. (todilka)


Ocenění

2014 - Kniha roku Databazeknih.cz (Obálka roku)