Sbohem, pane profesore

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha o životě starého profesora a jeho celoživotním působení na střední škole v malém anglickém městečku. Děj je tvořen dvěma základními prvky. Je to především postava středoškolského učitele, jehož pohnuté životní osudy líčí autor od 70. let min. stol. až do doby po první světové válce, a za druhé je to působivé prostředí provinční internátní školy, s níž starý pedagog dokonale srostl a které mu nedovolilo nikdy skutečně zestárnout. Z této konfrontace vzniká řada situací a zápletek, které pro svůj humanismus mají co říci čtenářům všech věkových kategorií...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23775/sbohem-pane-profesore-23775.jpg 446
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Lunarion
Originální název:

Goodbye, Mr. Chips, 1934


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Nejmladší verzí je ta z roku 2002, kterou vytvořil britský režisér Stuart Orme. http://www.csfd.cz/film/43348-goodbye-mr-chips/filmoteka/ (milamarus)


Druhé pak v roce 1969. Zahrál si v něm Peter O'Tool, Petula Clark, Michael Redgrave, Siân Phillips, George Baker aj. (viz http://www.csfd.cz/film/26097-sbohem-pane-profesore/galerie/?type=1 ) (milamarus)


Existuje několik filmových zpracování. To nejstarší vzniklo v roce 1939 a zrežírovala ho dvojice Sam Wood a Sidney Franklin. http://www.csfd.cz/film/27849-sbohem-pane-chips/prehled/ (milamarus)