Satanské verše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poté co letoun indických aerolinií na lince z Bombaje do Londýna exploduje při teroristickém útoku, řítí se indičtí herci Džibríl Farišta a Saládín Čamča spolu s troskami letadla k zasněženému anglickému pobřeží. Výbuch i pád z výšky téměř devíti kilometrů oba jako zázrakem přežijí, tím však jejich podivuhodný příběh nekončí. Překvapivá fyzická proměna, kterou oba projdou, i jejich další dramatické osudy ukazují, že byli vybráni, aby sehráli roli ve věčném zápasu mezi dobrem a zlem - ale kým vlastně? A na které straně kdo z nich stojí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244830/big_satanske-verse-SHD-244830.jpg 3.8139
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Paseka
Originální název:

The Satanic Verses, 1988


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

4. ledna 1989 byly výtisky Rushdieho knihy Satanské verše spáleny v severoanglickém městě Bradfordu, v němž žije silná pákistánská menšina. Důvodem bylo údajné rouhačství Salmana Rushdieho, rodilého Inda, který je nábožensky cítící člověk, i když nikdy nepřijal žádné náboženské dogma. Ač odešel z Indie, zůstal Indem. (KnihovniceVěra)


Nejvyšší vůdce Íránu, vydal fatvu, ve které Rushdieho odsoudil k smrti. Roku 2016 byla v Íránu navýšena odměna za zabití Rushdieho, činí již téměř 4 milióny dolarů. (BarryBlack)


Čtení této knihy ve Venezuele může být potrestáno až 15 měsíci vězení. (fojtikjirik)


První vydání knihy: z důvodu bezpečnosti byl utajen jak překladatel, tak i nakladatel. Nicméně dle kódu ISBN jde odvodit, že za prvním vydáním stojí nakladatelství Brána. (LordSnape)


Překlad této knihy se zdá být trochu nebezpečným. Japonský překladatel byl zavraźděn. Italský překladatel naštěstí přežil útok. Taky norský nakladatel byl v nemocnici zachráněn. U nás překladatel přeložil knihu pod pseudonymem Jan O. Tichý a doufá, že se nikdo jeho pravé jméno nedozví. Je to již druhý překlad v ČR. (LordSnape)


Saúdskoarabské ministerstvo zahraničí se dle posledního vyjádření ostře postavilo proti novému překladu knihy a požaduje po nakladatelství Paseka její stažení z prodeje. (LordSnape)


Ocenění

1988 - Costa Book Awards (Novel)