Rychlé šípy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou v Česku všeobecně známé. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2516/rychle-sipy-2516.jpg 4.71795
Série

Rychlé šípy (soubory)

Žánr
Dobrodružné, Komiksy, Literatura česká
Vydáno, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Na přání Jaroslava Foglara byl v knize vynechán díl: Rychlé Šípy zlepšují odvoz hlíny. (Red-Donald)


Obsahuje některé raritní a dřívě nevydané verze příběhů. Především prvních deset příběhů o Černých jezdcích ve druhé ze tří verzí (bez šátků). Dále tu nalezneme všechny příběhy kreslené Václavem Junkem (které byly posléze překresleny Marko Čermákem).
Tyto i mnoho dalších zajímavostí najdete v opravdu důkladné ediční poznámce Václava Noska - Windyho.
PS: Neobsahuje pouze příběh RŠ u železničního mostu, který byl nakreslen později a vydalo jej nakladatelství Ostrov jako přílohu Prvního sborníku nezávislých Foglarovců speciálně pro vložení do této knihy. (Ve 4. sborníku je pak vyjímatelná příloha obsahující třetí překreslenou verzi čtyř příběhů o Černých jezdcích, tak jak byla otiskována později a jak byla Dr. Fischerem roku 1947 překreslena pro speciální čtyřčíslo Vpředu s RŠ.) (Satan__666)


Původním záměrem Jaroslava Foglara bylo vytvořit vzdělávací, poučný, ale přitom vtipný a poutavý obrázkový seriál, který by zvedl náklad časopisu Mladý hlasatel, a zároveň by mu usnadnil vzdělávání čtenářských klubů. Jejich počet totiž narůstal a podrobná korespondenční agenda byla neúnosná. Seriál začal vycházet na konci roku 1938 a rychle si získala velkou popularitu. Původně se přitom s větším počtem dílů nepočítalo. Seriál se navíc původně jmenoval Černí jezdci.. (chaera)


Pro čtenáře Rychlých šípů přidám drobnost k přečtení : http://www.bkovarikova.cz/texty/dalsi-osobnosti/jindra-hojer-z-rychlych-sipu.htm (nightlybird)