Povídky malostranské

kniha od:


Koupit

Povídky malostranské čtenáři přibližují osobitý svět Malé Strany devatenáctého století plný tragických, ale i romantických či komických osudů obyvatel této čtvrti. Třináct příběhů, silně ovlivněných zážitky z autorova dětství a dospívání, původně vycházelo v různých časopisech. Ke knižnímu vydání došlo až deset let po publikaci první povídky. Sbírka ukazuje s neobvyklým odstupem a ironií mikrosvět pod Hradem, zároveň zachovává reálný obraz pražských lidiček a jejich prostředí. Tímto dílem se Jan Neruda nesmazatelně zapsal mezi nejlepší prozaiky celé české literární historie...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219669/big_povidky-malostranske-219669.jpg 3.52778
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Povídka Přivedla žebráka na mizinu je načtena na ČRo Vltava (čte Zdeněk Štěpánek, natočeno 1954). https://vltava.rozhlas.cz/jan-neruda-privedla-zebraka-na-mizinu-z-malostranskych-povidek-cte-zdenek-8801500 (Hledam94)


V roce 1984, byl natočen seriál, na motivy šesti povídek pod vedením Pavla Háši. Jedná se o povídky O měkkém srdci paní Rusky, Doktor Kazisvět, Lízinka, Slečna Máry, Přivedla žebráka na mizinu a Hastrman. (Nuny)


Audio-verze: http://darkmp3.ru/album-neruda-povidky-malostranske-10185913.html Vypráví Zdeněk Štěpánek. (milamarus)