Ocelové město

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fantastický román o soupeření francouzského a německého vědce. Prvý vybuduje v Americe Francouzské město jako vzor všestranného pokroku, Němec postaví Ocelové město, ohromnou továrnu, v níž hromadí vynálezy zkázy, a chystá se zničit dílo francouzského soupeře. Místo toho zničí sebe. Nechtěným úspěchem Němce je vystřelení dělového náboje, který překoná zemskou přitažlivost a změní se v družici Zem. Kapitoly: 1. Na scénu vstupuje pan Sharp, 2. Dva přátelé, 3. Rúzné zprávy, 4. Rozdělení dědictví, 5.Ocelové Město, 6. Dúl Albrecht, 7. Ústřední blok, 8.Dračí jeskyně, 9. P.P.C., 10. Článek v německé revui Naše století, 11. Večeře u doktora Sarrasina, 12. Porada, 13. Marcel Bruckmann profesoru Schultzemu, 14. Příprava k boji, 15. Burza v San Francisku, 16. Dva Francouzi proti celému městu, 17. Místo vysvětlení rány z pušek, 18. Jádro věci, 19. Rodinná záležitost, 20. Závěr. Cena v čase vydání knihy: 24 Kčs....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44630/ocelove-mesto-44630.jpg 4.1602
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Les Cinq Cents Millions de la Bégum, 1879

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

V jednom svazku s tímto románem současně vyšel kratší Vernův historický příběh Vzbouřenci na lodi Bounty (Les Révoltés de la Bounty). (Luccy78)


Autorství románu je poněkud sporné, neboť je doloženo, že základem knihy byl text od jiného francouzského spisovatele dobrodružných knih André Laurieho, který Jules Verne přepracoval. (Metal Messiah)