Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Klasický viktoriánský horor o dvou protikladných tvářích lidského charakteru ztělesněných dobrým doktorem Jekyllem a zlým panem Hydem. Když advokát pan Utterson začne řešit závěť svého starého přítele pana Jekylla, vyvstávají před ním znepokojivé otázky. Jaký byl vztah počestného dr. Jekylla a tajemného pana Hayda? Kdo zabil Sira Danverse? Francouzský spisovatel Marcel Schwob o tomto příběhu řekl: "Dvě nejděsivější události v literatuře jsou Robinsonův objev stopy neznámé nohy v písku a zděšení dr. Jekylla, když po probuzení spatří na polštáři chlupatou ruku pana Hyda....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181372/podivny-pripad-doktora-jekylla-a-pa-KiD-181372.jpg 4.2904
Žánr
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde, 1886

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Stevensona zrejme inšpiroval aj istí William Brodie, ktorý bol napohľad veľmi úctyhodným človekom, ale bol aj tajným vodcom zločineckej bandy, ktorá po nociach rabovala a kradla. Napokon bol obesený. (ChristineDaee)


Autor knihu napísal za tri dni. Keď ju ukázal manželke Fanny, bola znechutené. Autor rukopis spálil a za ďalšie tri dni napísal ďalšiu verziu, s ktorou už bola spokojná. (ChristineDaee)


Skotské příjmení Jekyll by se mělo správně vyslovovat jako "dží-kyl". K této variantě se také přiklonili tvůrci především raných filmových adaptací. (spojka)


Stevenson si vypůjčil příjmení Jekyll od svého blízkého přítele. Hyde je narážka na anglické slovo "hide", které znamená "skrývat se". (spojka)


Kniha byla nesčetněkrát zfilmována. (Šííla)