Po boku - Třiatřicet manželek našich premiérů (1918–2012)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha historika a novináře Petra Zídka popisuje osudy i soukromý život 33 manželek českých a československých premiérů od roku 1918 po naši současnost. Nabízí příběhy dam z doby prvorepublikové i období protektorátu, manželek komunistických předsedů vlády a nakonec i žen polistopadových premiérů, jejichž jména jsou ještě v živé paměti. Autor čerpal z dosud nezveřejněných archivních materiálů i osobních vzpomínek a rozhovorů a získal rovněž unikátní fotografický materiál. Ve zkrácené podobě kapitoly vyšly jako seriál v Magazínu Pátek Lidových novin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136074/big_po-boku-triatricet-manzelek-nasich--Gng-136074.jpg 4.424
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Naděžda Kramářová, Štěpánka a Hedvika Tusarovy, Julie Černá, Hana Benešová, Bohumila Švehlová, Marie Udržalová, Božena Malypetrová, Irena Hodžová, Běla Syrová, Marie Beranová, Jaroslava Eliášová, Zdenka Krejčová, Olga Fierlingerová, Marta Gottwaldová, Marie Zápotocká, Margita Široká, Emílie Lenártová, Božena Černíková, Věra Štrougalová, Zdena Adamcová, Jiřina Čalfová, Drahomíra Pithartová, Božena Stráská, Livia Klausová, Bohdana Tošovská, Ivana Zemanová, Viktorie Špidlová, Šárka Grossová, Zuzana Paroubková, Pavla Topolánková, Dana Fischerová a Radka Nečasová. (petricka2)


Každé manželce premiéra je věnována jedna kapitola, vyjma těch manželek, které stály po boku jednoho premiéra. (petricka2)