Pěchotní zbraně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Více než 250 nejlepších pěchotních zbraní světa. Od německé pistole Luger k americké útočné pušce M16. Kniha Pěchotní zbraně je vyčerpávající a bohatě ilustrovanou publikací, v níž jsou zařazeny všechny nejdůležitější ruční zbraně světa vyráběné v minulém století. Od pistolí přes pušky, samopaly až po kulomety a další osobní zbraně vojáka. V poslední kapitole se autor zabývá výhledem na zbraně 21. století. Kniha poskytuje přístupnou formou velké množství informací pro každého zájemce o ruční palné zbraně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21153/big_pechotni-zbrane-2n6-21153.jpg 4.85
Žánr:
Literatura naučná, Vojenství

Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

Small Arms, 2003


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Publikace obsahuje všechny slavné zbraně z minulého století: pistoli Browning HP 1935, sovětskou útočnou pušku AK-47, izraelská samopal UZI nebo německý kulomet MG42.
Jsou zde zmíněny i zbraně pro pouliční nepokoje současných policejních jednotek, například: granátomety Smith & Wesson a Federal Riot Gun.
V poslední kapitole se autor zabývá výhledem na zbraně 21. století. (Luccy78)


Kniha je rozdělena do sekcí podle jednotlivých typů zbraní: pistole a revolvery, samopaly, pušky, útočné pušky, odstřelovačské pušky, kulomety, bojové brokovnice a další zbraně.
U každé zbraně naleznete stručný popis její konstrukce, vývoje a záznamy o použití na bojišti. (Luccy78)