Eragon

od:


KoupitKoupit eknihu

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců. Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.'' Liz Rosenbergová, The New York Times...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4.34082
Série:

Odkaz Dračích jezdců (1.)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (16)

Christopher Paolini se při psaní nechal rád inspirovat vážnou hudbou. První verzi Eragona napsal v patnácti letech, ale nechtěl ji nikde publikovat - psal pro radost. (kacenka7206)


knihabyla nejdříve velice tlustá jeho rodiče kteří vlastnili nakladtelství mu poradili at ji sformátuje. (knihomol5555458)


Christopher Paolini navšítivil osobně Prahu 5.května 2012 (chaera)


V Česku se prvních třech dílů prodalo 140 000. (chaera)


Kniha byla přeložena do 49 jazyků a vydána ve více než 120 zemích (chaera)


Autor začal Eragona psát v patnácti letech. (chaera)


Jednotlivé pasáže knihy Christopher Paolini konzultoval se svou sestrou Angelou, jejíž charakter a jméno dal poté postavě čarodějky. (chaera)


Přestože autor nepřinesl do žánru fantasy žádný nový zásadní prvek a pro dějová schemata i postavy a rasy našel inspiraci u jiných autorů (Tolkienův "Pán prstenů", "Hvězdné války" G. Lucase), jde o dílo pozoruhodně propracované, zejména s přihlédnutím k věku autora, který Eragona začal psát již v 15 letech. (AnetW94)


K napsání Eragona inspirovala Christophera Paoliniho kniha Dračí vejce od Bruce Coville. (Adele02)


Na motivy knihy byl natočen stejnojmenný film z roku 2006, režii měl na starosti Stefen Fangmeier. (Gerret)


Jednotlivé pasáže knihy Christopher Paolini konzultoval se svou sestrou Angelou, po níž pojmenoval i jednu z postav. (pet-kyval)


Poté co kniha vyšla v rodinném nakladatelství a začala se prodávat v rámci autorova rodného města, prezentoval ji – oblečen do středověkého kostýmu – na několika středních školách ve svém okolí. (pet-kyval)


Knihu a autorův potenciál objevil americký novinář a spisovatel Carl Hiaasen, který Eragona doporučil svému vlastnímu nakladateli.. (pet-kyval)


V roce 2003 se jej během pouhých šesti měsíců prodalo přes milion výtisků. (pet-kyval)


Román vyšel v sedmatřiceti zemích a celkem bylo vytištěno přes 2 miliony kopií. (pet-kyval)


V žebříčku bestsellerů The New York Times se Eragon udržel 87 týdnů v kuse a v žebříčku bestsellerů fikce pro mládež Publisher’s Weekly strávil jedenadvacet měsíců. Z nich se devět držel na prvním místě. (pet-kyval)