Obyvatel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý rok se miliony svobodných žen na celém světě nastěhují do nového bytu, ale jen málokterou napadne, že ani vlastní domov nemusí být ostrovem bezpečí. Mladá lékařka Juliet Devereauová, jejíž manželství se nečekaně ocitá v troskách, zoufale hledá přijatelné místo k bydlení v Brooklynu. Potřebuje získat zpět ztracenou životní rovnováhu a začít nový život. Nemůže uvěřit svému štěstí, když konečně najde krásný a prostorný byt s výhledem na Brooklynský most. Vše se zdá být naprosto ideální… až příliš ideální…. V průběhu několika týdnů ji záhadné události vedou k podezření, že v bytě není sama, a nemůže se zbavit pocitu, že ji někdo sleduje. Podivné zvuky, které ji v noci probouzí, silueta muže, stojící v jejím pokoji… Její obavy však nejsou dílem zjitřené fantazie, ohrožení je až příliš reálné a o to hrozivější. Juliet je proti své vůli zavlečena do děsivé hry na kočku a myš a neexistuje žádná jistota, zda z ní vyjde živá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181719/big_obyvatel-qf7-181719.jpg 3.6186
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Galatea
Originální název:

Resident, 2011


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Film "Intimní past" nevznikl na základě téhle knihy, je to spíš naopak - kniha je pouze novelizace filmu, jakési jeho přepsání do knižní podoby. Autor píše i pod jménem F. G. Cottam a je v současnosti jedním z předním anglických tvůrců duchařských hororů. (noir)


V roce 2011 ve Velké Británii byl na motivy knihy natočen nepříliš zdařilý thriller pod názvem The Resident (česky Intimní past), hlavní hrdinku ztvárnila Hilary Swank. (Dáma s hrnstjm)