Na první pohled

od:


KoupitKoupit eknihu

Jako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. Jde otevřít, na sobě trenky se Šmouly. Nevěří vlastním očím, před ním stojí Scarlett Johanssonová, hollywoodská star, která byla v různých anketách několikrát zvolena nejkrásnější ženou světa. On je dvacetiletý automechanik, žijící osaměle v malém vesnickém domku v Pikardii, poblíž výpadovky na město. Ona je šestadvacetiletá slavná herečka, která se ocitla v nesnázích. Zdá se, že je dělí celý vesmír, ráno se však koná zázrak, Scarlett je stále u něj doma! Všechny dívky by se chtěly podobat nějaké krásné herečce, a přitom netuší, jak vnější vzhled dokáže ničit život. Být redukována na pouhý objekt touhy totiž může být velmi frustrující. Grégoire Delacourt ve svém novém románu vypráví o křehkosti rodící se lásky a o tom, jakou moc mají slova: ta, která uzdravují, i ta, která ubližují. Pod zdáním přeslazeného románu z červené knihovny se skrývá příběh o povrchnosti vnímání zevnějšku, o diktatuře krásy, o osamění a hledání lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191817/na-prvni-pohled-OmP-191817.jpg 2.762
Orig. název:

La Première Chose qu'on regarde (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Autor knihy Grégoire Delacourt musí zaplatit dva a půl tisíce eur plus soudní výlohy. Hereččino tvrzení neuznal. (Zdroj: http://kultura.zpravy.idnes.cz/scarlett-johanssonova-vyhrala-soud-db6-/literatura.aspx?c=A140707_115035_literatura_ob) (milamarus)


Kniha se stala předmětem soudního sporu. Herečka Scarlett Johansson totiž prohlásila, že „autor podvodně zneužil její jméno, vzhled i slávu a kniha by se neměla dál překládat ani zfilmovat“. (Zdroj: http://kultura.zpravy.idnes.cz/scarlett-johanssonova-vyhrala-soud-db6-/literatura.aspx?)c=A140707_115035_literatura_ob (milamarus)


Autor a jeho další knihy

Grégoire Delacourt

Grégoire Delacourt
francouzská, 1960

Uživatelé mají knihu

v Přečtených77x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených1x
v Knihotéce33x
v Chystám se číst44x
v Chci si koupit9x