Muzeum nevinnosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj dalšího románu držitele Nobelovy ceny za literaturu se odehrává v Turecku v 70. letech minulého století. Na jaře 1975 se Kemal, třicetiletý syn bohaté istanbulské rodiny, chystá zasnoubit se Sibel a žít bezstarostným životem. Těsně před zásnubami však potká mladičkou Füsun, svou vzdálenou příbuznou, a ta se stane jeho osudovou láskou. Přesto se zasnoubí se Sibel. Svou tragickou chybu si uvědomí příliš pozdě: zhrzená Füsun ho opouští a Kemalovi se hroutí svět. Aby přežil, tvoří si soukromé „muzeum nevinnosti“, jež léta posedle plní stovkami předmětů dokumentujících jeho vztah s Füsun – exponáty prodchnutými zrovna tak tíživými vzpomínkami na ztracenou lásku jako nekonečnou melancholií Istanbulu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140963/muzeum-nevinnosti-140963.jpg 3.860
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Masumiyet Müzesi, 2008


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Pro nadšené čtenáře lze doporučit také dokumentární film o tomto muzeu: https://www.csfd.cz/film/66946-muzeum-nevinnosti/prehled/ (Teckovana)


Muzeum nevinnosti v Istanbulu skutečně existuje, viz http://cestovani.idnes.cz/muzeum-nevinnosti-orhan-pamuk-istanbul-f0r-/kolem-sveta.aspx?c=A170208_153704_kolem-sveta_hig (Teckovana)