Muriel a andělé

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Album Muriel a andělé je nepochybně nejdůležitějším komiksem české historie. Nikdy dřív ani potom zde nevzniklo dílo, jež se by svou progresivitou, ambiciózností a výtvarnou kvalitou mohlo srovnávat s tím nejzajímavějším, co se právě dělo v komiksově vyspělých zemích. Kdyby album vyšlo koncem 60. let, vývoj domácího komiksu by se jistě vyvíjel jinou cestou. Dodnes naztratilo nic na své přitažlivosti, nyní vychází v limitovaném vydání, jako podklad pro tisk byly nově použity reprodukce dochovaných originálů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190580/big_muriel-a-andele-8EO-190580.jpg 4.5160
Série:

Muriel 1.


Žánr:
Komiksy, Literatura česká

Vydáno: , Plus
více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Z tiskového oznámení České pošty ke dni 9. 11. 2021:
Zaskočená plavovlasá kráska lepých tvarů na modrém pozadí a komiksová bublina u jejích plných rtů oznamující hodnotu nové výplatní písmenové poštovní známky. Motiv z kultovního obrázkového příběhu se dostává na novou ceninu Kája Saudek: Muriel, kterou Česká pošta uvede do prodeje ve středu 10. listopadu. O grafickou úpravu filatelistické novinky se postaral Otakar Karlas.
Nominále nové výplatní písmenové poštovní známky je zastoupeno písmenem „B“, které odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní – standard do 50 g v ekonomickém režimu dodání dle ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění – ke dni vydání 19 Kč.
Ceninu vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o. metodou ofsetu a v nákladu 2 000 000 kusů a zájemci si ji mohou zakoupit na přepážkách či v e-shopu na webových stránkách České pošty. (Koka)


Při tisku vydání z r.1991 bylo vypuštěno několik úvodních stran a tak byl z neznámých důvodů zkrácen výtvarný úvod ke knize. Prvního úplného vydání včetně obálky se komix dočkal až po svém znovuobjevení v roce 2014. (Metal Messiah)


Protože se v podkladech k vydání z r.1991 nezachovala obálka, jen v silně poškozeném nátisku, nakreslil ji KS znova (přední i zadní stranu obálky), zároveň s plakátem k propagaci této knihy. Při tisku se ale v nakladatelství Comet nově nakreslená obálka ztratila a proto byla z nouze použita na přední obálce zmenšenina plakátu (který ovšem neodpovídal ani formátu knihy, ani Saudkovu stylu s konce šedesátých let) a na zadní obálce potom náhodně vybraná kresba "kočičí ženy" z devadesátých let. (Metal Messiah)


Z knihy byla při korekturách odstraněna stránka, na níž obyvatelé Země demonstrují svůj odpor k okupaci Země (jasný odkaz na invazi vojsk varšavského paktu do ČSSR), a byla nahrazena stránkou se stejným textem, ale pouze s vyobrazením střelných zbraní. (Metal Messiah)


V knize se objevuje také postava Honzy Hroma z jiného Saudkova seriálu otiskovaného v té době v časopise Pop music expres. (Metal Messiah)


V roce 1969 vyšlo devětadvacet stran v černobílé verzi v časopise Mladý svět, kvůli normalizaci bylo vydání nakonec zakázáno a celý příběh vyšel poprvé až v roce 1991 v nakladatelství Comet. (Metal Messiah)