Mrtvá zóna zajímavosti

kniha od:

Mrtvá zóna https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29676/mid_mrtva-zona-Lgj-29676.PNG 4.3 1563

Když v roce 1979 vydal Stephen King román Mrtvá zóna, měl už na svém kontě několik dnes kultovních knih, které mu vysloužily přezdívku „král hororů". Příběh románu se odvíjí na pozadí skutečných historických událostí ve Spojených státech v sedmdesátých letech a od jeho běžné hororové tvorby se poněkud odlišuje. Obsahuje méně nadpřirozena a šokující brutality, a o to víc se soustředí na psychologickou stránku. Hlavní hrdina, John Smith, se jako malé dítě při bruslení ošklivě praštil do hlavy. Na záblesk jasnovidectví, který se u něj v té chvíli projevil, sice zapomene, ale tato schopnost se znovu přihlásí o mnoho let později. Román Mrtvá zóna považují Kingovi fanoušci za absolutní špičku v jeho tvorbě.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

The Dead Zone , 1979


více info...

Zajímavosti (4)

Mŕtva zóna je prvým preloženým Kingovým románom do slovenčiny a úplne prvou vydanou Kingovou knihou v bývalom Československu (1987). (Ivan F)


Knižní předloha je založena na skutečném člověku - ,,médiu" Peteru Hurkosovi, který své schopnosti měl získat pádem ze žebříku. (chaera)


V letech 2002-2007 byl natočen seriál Mrtvá zóna, který má s knihou společné základní rysy. (chaera)


Mrtvá zóna byla převedena do filmové podoby už v roce 1983. Režie se ujal David Cronenberg a hlavní postavu Johnnyho Smithe ztvárnil Christopher Walken. Film poměrně věrně kopíruje děj knihy. (chaera)