Dívka v pavoučí síti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité informace a že se setkal s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebují. Ovšem Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily. Autor původní série Milénium Stieg Larsson bohužel zemřel nedlouho před vydáním Mužů, kteří nenávidí ženy a obrovského úspěchu svého díla se již nedočkal. První díl byl publikován ve Švédsku v roce 2005 a zanedlouho se stal celosvětovým fenoménem. Trilogie vyšla v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků, z toho jen v České republice přes čtyři sta tisíc. Milénium se dočkalo i úspěšných filmových zpracování — amerického a švédského. Příběh tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky Lisbeth Salanderové a investigativního novináře Mikaela Blomkvista nepřestává fascinovat fanoušky po celém světě. Především v Lisbeth Salanderové stvořil Stieg Larsson úplně nový typ hrdinky, která změnila moderní kriminální literaturu a stala se jednou z nejvýraznějších popkulturních ikon naší doby. Larssonův svět je tak komplexní a podmanivý a jeho postavy tak silné a živé, že si doslova vynutily pokračování. Napsání čtvrtého svazku se ujal úspěšný švédský spisovatel David Lagercrantz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248256/big_divka-v-pavouci-siti-KPA-248256.jpg 3.92084
Série:

Milénium / Millennium 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Det som inte dödar oss, 2015


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=XKMSP9OKspQ (Lenka.Vílka)


Film bude mít premiéru 19.10.2018. Obsazení: Claire Foy, Claes Bang, Cameron Britton (ddkk)


Natáčet podle knihy se má už od začátku roku 2018 v Berlíně a Stockholmu, Lisbeth Salander si tentokrát zahraje Claire Foy, která teď září v seriálu The Crown. A konečně známe i nového Mikaela Blomkvista, jímž se stane Sverrir Gudnason (Bjorn Borg z dramatu Borg/McEnroe). Nový film zrežíruje Fede Alvarez (Smrt ve tmě) a v dalších rolích se objeví Sylvia Hoeks (Blade Runner 2049) nebo Claes Bang (Čtverec). Ambiciózní a drsný thriller se má v českých kinech objevit už v říjnu 2018. (ddkk)


Dlouholetá partnerka Stiega Larssona Eva Gabrielssonová nesouhlasila s pokračováním v Lagercrantzově podání. (Edona)


Americká produkce přeskakuje předešlé dva díly a rovnou se pouští do příprav natáčení filmu Dívky v pavoučí síti. Oznámeno bylo, že na post režiséra se nevrátí David Fincher (Muži, kteří nenávidí ženy - 2011) a ve filmu se neobjeví ani herci Daniel Craig a Rooney Mara, aneb představitelé Mikaela Blomkvista a Lisbeth Salander. (Patw)


Ocenění

2015 - Český bestseller (Překladová beletrie pro dospělé)