Metro 2033

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Arťom žije se svým pěstounem ve spletitém labyrintu moskevského metra, na jediném místě na světě, kde je lidstvo po jaderné válce schopné alespoň zčásti přežívat. Jednotlivá lidská společenství živoří v šachtách metra, kde co stanice, to zvláštní komunita, jakýsi mikrostát se všemi svými ctnostmi a nešvary, které známe z každodenního života na zemském povrchu. Arťom se nachází na stanici, která je sice pokládána za jedno z bezpečnějších míst v obrovské síti tunelů, avšak tuto jistotu narušuje temná moc, jež hrozí zničit nejen chlapcovo útočiště, ale celé metro. Mladík, jenž kdysi porušil jedno ze základních přikázání života v metru, je nucen – aby odčinil svou vinu – putovat od jedné stanice ke druhé, projít celým moskevským metrem až do poslední stanice, kde žijí v ideálním společenském zřízení kazatelé. Ti údajně vlastní záhadný předmět, který Arťom musí získat, aby zachránil metro před zkázou, jež hrozí nejen zevnitř podzemního mikrosvěta, ale proniká sem i z povrchu v podobě temných sil... Autor za tento román obdržel prestižní evropskou cenu ESFS Awards Eurocon 2007, jako nejlepší literární debut pro rok 2007. Román posloužil rovněž jako předloha k úspěšné počítačové hře Metro 2033 a hře Metro Last Light (2013)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33191/big_metro-metro-2033-nOj-33191.jpg 4.23136
Série:

Metro 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Метро 2033 (Metro 2033), 2005


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Audioverze knihy - ukázka: https://soundcloud.com/onehotbook/dmitry-glukhovsky-metro-2033-cte-filip-capka-audiokniha-onehotbook-demo (piratmartin)


Dmitry Glukhovsky najprv knihu zverejňoval na internetovej stránke www.m-e-t-r-o.ru. Neskôr tiež prepracoval a rozšíril dej. (Jakub.p)


V roku 2007 román získal cenu za najlepší debut na európskom sci-fi stretnutí EuroCon. (Jakub.p)


Prvú verziu tejto knihy Glukhovsky napísal už v roku 2002. (Jakub.p)


Podle knihy byla vytvořena first-person shooter počítačová hra (celým názvem Metro 2033: The Last Refuge), která byla představena v roce 2010 ukrajinským studiem 4A Games. (narcisonanis)


Na rok 2015 je naplánován stejnojmenný film podle knižní předlohy.http://www.csfd.cz/film/349499-metro-2033/diskuze/ (Hezzy)