Marťan

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

4. vydání. Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi… Mark Watney se jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Zdá se však, že bude také prvním člověkem, který tam zemře. Ztratil se v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jenže Mars mu přichystá nejedno překvapení…Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a stal se doslova hitem, robinzonádou 21. století. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott natočil úspěšnou adaptaci‚ s Mattem Damonem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402345/martan-kID-402345.jpg 4.52841
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Kalibr
Orig. název:

The Martian (2014)

Počet stran:344
Jazyk vydání:český
Překlad:Michal Prokop
Edice:Edice světový bestseller
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7617-280-7
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

Vyšla audioverze knihy - ukázka: https://soundcloud.com/onehotbook/andy-weir-martan-cte-jan-zadrazil-jan-vondracek-audiokniha-onehotbook-demo (piratmartin)


Film podle této knihy - Marťan, je nominován na 7 Oscarů. (AnetaM)


Andy Weir knihu původně zdarma průběžně publikoval na svém blogu. Na naléhání fanoušků následně knihu zpřístupnil v digitalizované formě a nakonec (opět na prosby fanoušků) prostřednictvím placené verze na Amazon Store za 0,99 $. (mimamo_cz)


Trailer k chystanému filmu - https://www.youtube.com/watch?v=Ue4PCI0NamI (piratmartin)


Podle této knihy se dokončuje film, který bude mít premiéru v listopadu 2015. Režie Ridley Scott si vybral do hlavní role herce Matta Damona. (pobijecmuch)


Kniha Marťan vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2014 v kategorii Best Science Fiction (30,561 votes). (LibraryGirl)


Ocenění

2015 - Kniha roku Databazeknih.cz (Kniha roku)