Mafie v Praze

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nový román od Michala Viewegha — literární thriller napsán ve spolupráci se známým investigativním novinářem MF Dnes Jaroslavem Kmentou. Léto v metropoli tentokrát na okurkovou sezonu rozhodně nevypadá: na Praze 11 kdosi tajně sleduje, a dokonce fyzicky napadá opoziční politiky a občanské aktivisty, kteří protestují proti chystané zástavbě Trojmezí, krásnou makléřku Dianu z finanční skupiny Patria vydírá ruská mafie a ministr vnitra Stanislav Langross předčasně propustí z programu na ochranu svědků někdejšího lobbistu Darka Balíka, jenž na neznámém místě ukrývá kompromitující materiály na mnoho českých politiků (zvláště pleš náměstka ministra obrany Šestáka se leskne potem víc než dřív). Novináři z MF DNES tudíž náhle nevědí, o čem psát dřív, věhlasný pražský kmotr Mord se musí narychlo vrátit ze své jachty v Chorvatsku a nájemný vrah Ras dostane od příbramského šéfa další „zakázku“ — tak začíná kniha nejoblíbenějšího českého spisovatele, který po deseti románech, dvou povídkových souborech, třech novelách, dvou denících, dvou svazcích fejetonů, dvou sbírkách literárních parodií, několika filmových scénářích, divadelní hře a knížce pohádkové poprvé přichází s detektivkou. Jak tomu však v autorově případě bývá často, i tentokrát jde o čtení jen zdánlivě oddechové. „Chtěl jsem napsat svižnou a vtipnou detektivku, která ale navíc bude — na rozdíl od méně ambiciózních detektivních příběhů — nebezpečně pravdivým obrazem české reality a její nemilosrdně jízlivou satirou,“ říká o Mafii v Praze Michal Viewegh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88380/mafie-v-praze-88380.jpg 3.6474
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Vyšlo také jako audiokniha (vyd. Audiotéka) - čte Jiří Dvořák, Michal Viewegh. (deninka1516)


V předmluvě použil Michal Viewegh úryvek od spisovatele Toma Caina, který se ve svém thrilleru o smrti lady Diany bál případného trestného stíhání. Viewegh tak přiznává, že jeho dílo Mafie v Praze je výslovná a jednoznačná fikce, která se však skutečnými událostmi věrně inspiruje. (vhojta)


Mafie v Praze je vůbec první thriller, který tento spisovatel prozatím napsal. (vhojta)


Viewegh spolupracoval na této knize s investigativním novinářem J. Kmentou, který je sám literárně velmi plodný. Vydal například tetralogii o českém podsvětí. Kmotr Mrázek, Kmotr Mrázek II - Krakatice, Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů, Svědek na zabití. (vhojta)