Stínadla se bouří

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl volné trilogie napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Ilustroval Jan Fischer. 2.vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68058/big_stinadla-se-bouri-rfr-68058.jpg 4.71566
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Román Stínadla se bouří se spolu se Záhadou hlavolamu stal vzorem televizního seriálu, byl také zpracován pro rozhlas a namluven na CD. (Luccy78)


Roku 2012, u příležitosti 105. výročí narození Jaroslava Foglara a Jana Fischera, bylo připraveno speciální sběratelské vydání romány, připomínající svou úpravou staré Kobesovky (v podobném duchu byla téhož roku vydána i kniha Pod vlajkou Devadesátky). Kniha vychází ze zjištěných představ autora a ilustrátora o vydání, které mělo být uskutečněno v roce 1947. Poprvé tak byly užity všechny původní ilustrace. Knihu o limitovaném nákladu 230 číslovaných výtisků, v poloplátěné vazbě a s přebalem, vydalo nakladatelství Ostrov. (Luccy78)


Marko Čermák podle románu podobně jako u Záhady hlavolamu nakreslil komiks. (Kmotr99)


Byla zfilmována spolu s 1. dílem stínadelské trilogie v seriálu Záhada hlavolamu. (Kmotr99)


Knihu psal Foglar na pokračování. Začala vycházet v 2.ročníku Vpředu v 1. čísle (vyšlo v říjnu 1946) a ukončena byla v čísle 28. (v dubnu 1947). Zhruba 14 dnů před tím ji Foglar dopsal.
Poté byla dlouhá pauza - až v roce 1967 začala opět vycházet na pokračování v Ostravském kulturním zpravodaji a vycházela prakticky rok až do října 1968. Dokonce i na ni byly pro zájemce vyrobeny desky na vložení nebo případné svázání. (nightlybird)


Kniha poprvé vycházela jako příloha časopisu Vpřed. Knižně vyšla poprvé roku 1970. (Metal Messiah)