Kdo se bojí Virginie Woolfové?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soukromý večírek, který pořádá dcera rektora univerzity Marta a její muž Jiří, kdysi nadějný historik. Hosty jsou mladí manželé biolog Nick a jeho žena Drahunka. Čtyři postavy hrají během noci kruté hry, ve kterých se probírají ta nejsoukromější témata, odkrývají se utajované komplexy, nenávisti i úzkosti. Autor tu odbourává konvence, přetvářku, ohledy i zábrany. V závěru Jiří s Martou, zbaveni svého snu, stojí spolu na pokraji něčeho, co by mohlo být začátkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1468/kdo-se-boji-virginie-woolfove-B7c-1468.jpg 4.2186
Žánr
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno, Artur
Orig. název

Who's Afraid of Virginia Woolf?, 1962

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Název je slovní hříčkou na melodii Who´s afraid of Big bad wolf? přeloženo, Kdo se bojí Velkého zlého Vlka. Autor zde využil jednak shody jména Virginie Woolfové - (v originále Woolf a Wolf) a jednak skrytého smyslu, tedy kdo se bojí velkého tajemství - tedy pravdy, v češtině bychom použili podobně přirovnání - Kde je zakopaný pes? (jakub2199)


Hra měla být v roce 1963 oceněna Pulitzerovou cenou, ale Columbijská univerzita (správce Pulitzerovy ceny) se rozhodla zrušit rozhodnutí Pulitzerovy komise a v roce 1963 cenu za drama neudělit. Hlavním důvodem bylo užití profanity a otevřené užití sexuálních témat. (jakub2199)


Na základě této divadelní hry byl natočen film s Elizabeth Taylor a Richardem Burtonem. Snímek získal 5 Oscarů. (Shyrker)