Kdo se bojí Virginie Woolfové?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soukromý večírek, který pořádá dcera rektora univerzity Marta a její muž Jiří, kdysi nadějný historik. Hosty jsou mladí manželé biolog Nick a jeho žena Drahunka. Čtyři postavy hrají během noci kruté hry, ve kterých se probírají ta nejsoukromější témata, odkrývají se utajované komplexy, nenávisti i úzkosti. Autor tu odbourává konvence, přetvářku, ohledy i zábrany. V závěru Jiří s Martou, zbaveni svého snu, stojí spolu na pokraji něčeho, co by mohlo být začátkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1468/big_kdo-se-boji-virginie-woolfove-B7c-1468.jpg 4.2218
Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Artur
Originální název:

Who's Afraid of Virginia Woolf?, 1962


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Název je slovní hříčkou na melodii Who´s afraid of Big bad wolf? přeloženo, Kdo se bojí Velkého zlého Vlka. Autor zde využil jednak shody jména Virginie Woolfové - (v originále Woolf a Wolf) a jednak skrytého smyslu, tedy kdo se bojí velkého tajemství - tedy pravdy, v češtině bychom použili podobně přirovnání - Kde je zakopaný pes? (jakub2199)


Hra měla být v roce 1963 oceněna Pulitzerovou cenou, ale Columbijská univerzita (správce Pulitzerovy ceny) se rozhodla zrušit rozhodnutí Pulitzerovy komise a v roce 1963 cenu za drama neudělit. Hlavním důvodem bylo užití profanity a otevřené užití sexuálních témat. (jakub2199)


Na základě této divadelní hry byl natočen film s Elizabeth Taylor a Richardem Burtonem. Snímek získal 5 Oscarů. (Shyrker)