Kasta metabaronů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mistr pera Alejandro Jodorowsky příchází s postavami většími než vesmír, s mýtickými osudy, příběhy tragických lásek, velkých obětí, gigantických dobrodružství a monumentálních vesmírných soubojů... a Juan Giménez to celé zhmotnil svou dokonalou malbou. A tento epický příběh ve stylu kultovní Duny u nás také vyjde v opravdu epické úpravě – všech osm dílů v jedné mohutné knize!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228090/big_kasta-metabaronu-zob-228090.jpg 4.6180
Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Crew
Originální název:

La Caste des Méta-Barons vol. 1-8, 2012


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Jodorovského oblíbeným výtvarníkem a zároveň přítelem je Kacuhiro Ótomo, tvůrce slavné mangy Akira o samurajích. Celou ságou Metabaronů se táhne samurajský morální kodex Bušidó, v němž je zásadou věrnost pánovi, úcta k předsudkům a rodičům, čestné jednání, pravdomluvnost, odvaha a upřímnost, ctnost a sebezdokonalování, Samuraj byl vždy ochoten obětovat svůj život ve vyšším zájmu a tak se přesně chová kasta Metabaronů. (Terva)


Ve velké míře je tento komiks inspirován Dunou Franka Herberta. Jodorovsky tak realizoval své vize, které tvořil při přípravách na natáčení filmu Duna v sedmdesátých letech - projekt který nakonec kvůli finančnímu omezení nedošel realizace. Dunu natočil až David Lynch v roce 1984. (Metal Messiah)