Karlík a továrna na čokoládu

od:


KoupitKoupit eknihu

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. Dotisk v r. 2007 (ISBN 978-80-200-1436-8)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33975/karlik-a-tovarna-na-cokoladu-33975.jpg 4.5715
Série:

Willy Wonka (1.)

Orig. název:

Charlie and the chocolate factory (1964)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Academia
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Roaldu Dahlovi se nelibila filmová adaptace z roku 1971 a tak se rozhodl napsat pokračování s názvem Charlie and the Great Glass Elevator. Dahl začal psát třetí Karlíkovo dobrodružství Charlie In The White House, ale po první kapitole se rozhodl nepokračovat. (BarryBlack)


Kniha byla poprvé zfilmována v roce 1971 v muzikálu Pan Wonka a jeho čokoládovna (Willy Wonka & the Chocolate Factory) s Gene Wilderem v hlavní roli. Další filmová adaptace byl film Tima Burtona Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory) z roku 2005, ve kterém hlavní postavu majitele čokoládovny ztvárnil Johnny Depp. (Faraon)