Ještě jsou rána cítit létem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka písňových textů profesora náchodského gymnázia, kontrabasisty a básníka MIlana Poutníka. Texty této sbírky vznikly mezi lety 2006 a 2015. Jejich tematika se pohybuje mezi několika oblastmi, které jsou autorovi blízké: city mezi mužem a ženou, lásky i nelásky, muzika, obyčejné-neobyčejné věci kolem nás. Jeho texty - básně jsou láskyplné, někdy rozesmáté, občas až drzé, jindy bolavé, tak jako sám život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294956/jeste-jsou-rana-citit-letem-s5Q-294956.jpg 58
Žánr
Umění
Vydáno, Bor
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (1)

Mgr. Milan Poutník
(*6. 5. 1956, Jičín)
Středoškolský pedagog, muzikant a básník Milan Poutník se narodil v Jičíně, ale většinu života prožil v příhraničním Náchodě, kde v roce 2006 spoluzaložil autorské šansonové seskupení 6 NaChodníku.
Už za studií v jičínském Lepařově gymnáziu a později i na Pedagogické fakultě v Hradci Králové (obor Čj/Hv) se věnoval občasnému textování, ale hlavně aktivnímu muzicírování. Ovládá hru na většinu dechových a strunných nástrojů, ale jeho nejbližšími partnery jsou mistrovský fagot Vendelín a jím vlastnoručně zrestaurovaná basa Amálka.
Milan Poutník začal po vzniku „NáChodníků“ psát také texty šansonové, často velmi epické, místy lyrické, které publikum bez rozdílu vřele přijímá. A protože jich je po deseti letech existence kapely přes dvě stě, bylo z čeho vybírat pro tuto „dárkovou“ knížku, která je oslavou završené dekády neobvyklého hudebního sextetu a hlavně šesti dekád autorova života. (6NaChodníku)

Štítky

hudba texty písní

Autor a jeho další knihy

Milan Poutník
česká, 1956
  • Ahasver 2018
  • Ještě jsou rána cítit létem 2016

Kniha Ještě jsou rána cítit létem je v

Přečtených8x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Chystám se číst9x
Chci si koupit2x